S přírodou na dosah

S přírodou na dosah

Zatoužíte-li po klidu přírody, během pár minut budete moci vstoupit do některého z oblíbených městských parků nebo zahrad. Přestože se v mnohých z nich za Karla IV. pěstovalo víno, dnešní obyvatelé je rádi navštěvují kvůli procházkám, sportu, pořádají zde pikniky a kochají se výhledy na Prahu. V zimě se parky stávají oblíbeným místem k sáňkování a dětským hrám.


Přírodní park Košíře-Motol

Pár minut chůze od domu se nachází vstup do jednoho z největších pražských parků o rozloze 354 ha s množstvím pěších cest a zajímavými výhledy na Prahu. Pomyslným jádrem přírodního parku Košíře-Motol je park na Cibulce (Cibulka) s krásnými romantickými stavbami a několika památnými stromy. Geologicky významnou oblastí v něm je přírodní památka Motolský ordovik, kde můžete při troše štěstí najít trilobita. Jen o kousek dále se nachází přírodní památka Vidoule, unikátní stolová hora.


Husovy sady

V dolní, rovinaté části sadů je sportoviště a dětské hřiště se spoustou herních prvků. Rovněž zde naleznete sochu Jana Husa od Karla Pokorného a sochu básníka a Pabla Nerudy.


Park Ladronka

Původní usedlost vznikla jako rozsáhlé panství pro hraběte Filipa Ferdinanda z Ladronu, který Ladronku zakoupil v roce 1688 a vybudoval zde zájezdní hostinec, který byl v provozu ještě do 2. poloviny 19. století. Současný park začal vznikat po druhé světové válce a nynější podobu získal v letech 2002 až 2010, kdy zde byl zřízen Areál volného času. Množství tras a dětských hřišť, oddychové zóny a špičkový povrch poskytují ideální podmínky pro bruslaře a rodiny s dětmi a činí z Ladronky jeden z vůbec nejoblíbenějších pražských parků.


Zahrada a park Klamovka

Letní sídlo si zde v osmnáctém století vybudovali Clam-Gallasové, česká šlechtická rodina původem z Korutan. Romantická zahrada v rokokovém stylu skrývá několik zajímavých staveb ale také dětské hřiště, lavičky a především pak nádherné staré stromy. Najdeme zde výletní zahradní restauraci Klamovka, která je i oblíbeným místem společenských a hudebních setkání.


Smíchovská pláž – tip pro letní dny

Jen deset minut trvá cesta na oblíbenou Smíchovskou pláž, která se nachází na náplavce Hořejšího nábřeží. 200 metrů dlouhá písčitá plocha vybavená lehátky, slunečníky, sprchami a zázemím pro nejrůznější sporty představuje netradiční prostor pro relaxaci, centrum zábavy, kultury a večerního života.

Chcete více informací?
Kontaktujte nás