Představení lokality

Představení lokality

Rezidence Prachnerova se nachází na území Prahy 5 na rozhraní Smíchova a Košíř na levém břehu řeky Vltavy. Je situována mezi několika rozsáhlými parky, přírodním parkem Košíře-Motol na jihu, Husovými sady na východě a Klamovkou na severu. Další oblíbený park - Ladronka je odsud vzdálen pět minut jízdy autem. Jen o pár minut dále se nachází lesopark Obora Hvězda. V sousedním Motole najdete jedno z nejstarších golfových hřišť v Evropě - Golf Club Praha s osmnácti jamkami. V rychlém dosahu jsou i T.J. Sokol Košíře, plavecký bazén v Radlicích nebo zimní stadion Nikolajka.

View the embedded image gallery online at:
https://www.prachnerova.cz/lokalita#sigProId9feed09eab

Proměna Smíchova v uplynulých letech významně ovlivnila i jeho sousedy. Košíře a okolí ulice Vrchlického s nově budovanou infrastrukturou se staly vyhledávanou lokalitou pro bydlení, podnikání a volný čas. Sousedství městských parků a sportovních areálů dává inspiraci nejen sportovcům, ale i maminkám s malými dětmi, a pokud máte psího kamaráda, poznáte dynamické proměny této lokality v průběhu každého dne.

Ze statistik dlouhodobě vyplývá, že jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru nového bydlení je lokalita. V Praze pak ideálně taková, kde se snoubí kvalitní občanská vybavenost s blízkostí metra a zeleň. Mnoho lidí totiž zjistilo, že každodenní dojíždění a dopravní zácpy v metropoli mohou být únavné. Stejně jako problémy s parkováním.

Ať už si vyberete svůj nový byt za účelem vlastního bydlení nebo na investici, Rezidence Prachnerova splňuje všechny parametry kvalitní volby, která je navíc umocněna blízkostí administrativní zóny na Andělu s téměř patnácti tisíci zaměstnanci, vysokou poptávkou po vlastnickém i nájemním bydlení v lokalitě a docházkovou vzdáleností od metra.

Historie

Místo s bohatou historií, na kterém se dříve nacházely zahrady a letohrádky, patřilo k oblíbeným výletním místům pražských měšťanů. Až do druhé poloviny 19. století byly Košíře vesnicí, obklopenou vinicemi založených za vlády Karla IV. Do dnešní podoby se začaly rozvíjet současně s rozvojem průmyslu na Smíchově. Vzhledem k tomu, že Košíře byly dokončeny před druhou světovou válkou, nedotkla se jich výstavba panelových domů z pozdějších let.

Chcete více informací?
Kontaktujte nás